Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka

smoczek_loczek_okladka

Hik!

Smoczek Loczek nie posłuchał mamy i teraz męczy go czkawka. Chce się schować w szafie, żeby mama się nie dowiedziała. Starsza siostra wyjaśnia mu, skąd się bierze czkawka u smoków. Loczek wychodzi z jaskini, bo tak będzie chyba bezpieczniej. Kolega Loczka, Benek, doradza mu, jak pozbyć się czkawki. Czy jego sposób zadziała? I czy uda się uniknąć spojrzenia mamy?

smoczek_loczek_1Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka to jeden z trzech komiksów dla najmłodszych, które ukazały się ostatnio nakładem wydawnictwa Tadam w ramach serii „Mój pierwszy komiks”.

Rysunki Piotra Nowackiego są nieskomplikowane, mają wyraźne formy, kolory i kontury – to bardzo ważne, gdy odbiorcą jest roczny czy dwuletni maluch. Są przy tym urocze. Niesforny Loczek, jego rezolutna siostra, kolega Benek i rodzice od razu dają się lubić. Stworzona przez Macieja Jasińskiego historia uczy natomiast, że zabawa zabawą, ale każdy czyn ma swoje konsekwencje i trzeba je ponieść.

Oczywiście, dwuletni maluch jeszcze sam komiksu nie przeczyta, ale oswoi się z rozmieszczeniem obrazków i dymków, co z kolei ułatwi mu wejście w świat komiksów dzieci nieco starszych. Poręczny dla małej rączki format i sztywne strony to kolejne zalety tego komiksu. „Przetestowałam” na dwulatce – wielokrotnie opowiadała mi później historię Loczka, po swojemu, zauważając detale, na które ja w pierwszej chwili uwagi nie zwróciłam: O, smok je chrupki! A tu ma bluzeczkę. Patrz, mama robi zupę.

Polecam zdecydowanie. Tym najmłodszym (1+), w ramach pierwszej lektury, jak i nieco starszym brzdącom, które właśnie podejmują próby samodzielnego czytania.

___

Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka
scenariusz: Maciej Jasiński
rysunki: Piotr Nowacki
Wydawnictwo Tadam, Warszawa 2016

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s