ceramika Emiko Oki w Łodzi

EmikoOki
Emiko Oki

Emiko Oki, japońska projektantka sztuki użytkowej, mieszkająca i pracująca w Londynie. Wkrótce jej prace będzie można podziwiać również w Polsce, podczas III Międzynarodowego Festiwalu Designu Łódź Design 2009. Zeszłoroczny festiwal uważam za udany, więc i na tegoroczny z chęcią się piszę. Zwłaszcza, gdy tematem wystawy non object ive jest wspomniana w tytule notki ceramika. Emiko Oki stworzyła siedmioelementową zastawę stołową, która po złożeniu przypomina puchar – pomysł ciekawy i aż korci, by zobaczyć wykonanie na własne oczy.

Projekt ma na celu wzbogacenie przeżyć towarzyszących jedzeniu oraz pełnienie funkcji estetycznej, kiedy zastawa nie jest używana. Interesowała mnie idea trofeum. Jest to praktycznie bezużyteczny przedmiot, symbol sportu i męskości. Pomyślałam, że ciekawsze byłoby przerobienie trofeum na jego przeciwieństwo: coś kobiecego, kruchego i funkcjonalnego„, pisze o swoim projekcie Oki.

emikooki2
Emiko Oki, "Zastawa stołowa - Trofeum" (2000)

Zdjęcia pochodzą ze strony oficjalnej artystki, natomiast na sam festiwal zapraszam do Łodzi w dniach 15-31.10.2009. Więcej informacji odnośnie festiwalu i konkretnych wystaw znaleźć można tutaj.

Reklamy

2 thoughts on “ceramika Emiko Oki w Łodzi

  1. Łódź Design znam i sobie cenię, a tegoroczny festiwal zapowiada się naprawdę ciekawie :) Toteż także nie omieszkam go odwiedzić i wystawę zobaczyć ;)

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s